Studio Koloděje

Popis studia

Vybavení

Vzorky práce

Fortuna
Dechová sekce
Baskytara
Fortuna
Dechová sekce
Baskytara

oprava kontakt 733 144 798

Popis studia

Datum: 1.10.2013, verze 1.0

Studio je nové (dokončeno 2010) a nabízí moderní příjemné prostředí, které přímo vybízí k tvůrčí práci. Je postaveno ve sklepní části velké rodinné vily a má samostatný vchod. Obsahuje dvě nahrávací místnosti Studio1 - 25 m2 a Studio2 - 15 m2, které jsou odděleny skleněnými posuvnými dveřmi. Po rozevření dveří tak můžete získat prostor 40 m2. Menší Studio2 slouží k nahrávání bicích nástrolů a vzhledem ke skleněným dveřím je stále možný vizuální kontakt s hráči ve Studiu1. Režie má 15 m3 a obsahuje tři pohodlná křesla pro poslech případně mixáž nahrávky. Klubovna má 25 m2 a od režie je oddělena opět skleněnými posuvnými dveřmi, které po rozevření oba prostory spojí v další velkou místnost pro případný účel nahrávání většího množství nástrojů najednou. Klubovna je vybavena kuchyňským pultem, dřezem, varnou konvicí, sedací soupravou se dvěma křesly a velkoplošnou televizí. Tvoří tak dokonalé zázemí pro muzikanty, kteří čekají až na ně přijde řada. Malá předsíň slouží pro odložení svršků a k ní přiléhá WC s malou koupelnou vybavenou sprchovým koutem (nic nesmrdí více než bubeník po 5 hodinovém nahrávání). Celkem se jedná o prostory o rozloze 120 m2.

Vybavení studia

Datum: 1.10.2013, verze 1.0

Základním prvkem studia je možnost nahrát do počítače najednou až 32 kanálů (48Khz, 24 bitů), případně 16 kanálů (96KHz, 24 bitů). Je toho dosaženo technologií MOTU 24io + mk3. V případě potřeby možno zapojit ke kartě další převodníky (mohu zajistit zápůjčku). Reálně odzkoušeno 56 kanálů. Jako hlavní DAW software je použit Digital Performer od MOTU. Možnost použít i NUENDO, případně další po dohodě. Předzesilovače a kompresory ve studiu lampové TLA IVORY 5051 dva kusy, dbxx 4 kanály a Focusrite ocotocomp 2x8 kanálů, JBL jeden kus. Mikrofony AKG, AudioTechnica, Shure, Superphonic. Monitory jsou Alesis. Sluchátka Bayerdynamic 4 kusy v četně speciálu pro bubeníky. Bící souprava trvale postavená je YAMAHA DTX 560 K. Umožňuje pomocí MIDI výstupu nahrát bicí přímo do počítače a pomocí BFD2 prakticky neomezenou editaci (opravdu hodně variant). Je možno ozvučit i vlastní akustické bicí (místnost je dost velká).

Studio vlastní a umožňuje zapůjčení el.kytar: Gibson SG Standard, Fender Starocaster, Gretsch, Ibanez Musician 350, Basovou kytaru MTD 700, akustickou Siegel 6, ...

Vzorky práce

Datum: 1.10.2013, verze 1.0

Ve studiu nahrávali mimo jiné níže uvedená uskupení i jednotlivci:

- Bloody Married

- Fortuna

- Papa Noel

- Nerez, Neřež (Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský)

- Česká televize

- František Táborský - Chinaski

- Mars Promotion